Відтепер штрафи Антимонопольного комітету України за порушення економічної конкуренції відображатимуться аналітичною системою YouControl (посилання: https://youcontrol.com.ua/). Раніше, інформацію необхідно було шукати в офіційних публічних повідомленнях, а зараз для цього достатньо 30 секунд – для формування відповіді на запит системою YouControl.

Взаємодія АМКУ та YouControl, розпочалася у 2019 році. В рамках Меморандуму про їх співпрацю вже проведено низку спільних заходів, навчальних програм. Одним із наступних кроків стала реалізація ініціативи створення автоматизованого аналізу підрядника, контрагента з метою формування «прозорого бізнес-середовища» в Україні.

Система YouControl дає можливість користувачу самостійно налаштувати перевірку від себе у вкладці «Експрес-аналіз». А саме, із 110 факторів ФОП і 518 по юридичних особах, залишити активними тільки ті, що стосуються порушень Антимонопольного комітету. Кожен фактор, що відображає експрес-аналіз – це штраф за відповідною нормою законодавства у сфері економічної конкуренції. Основним завданням такого «Експрес-аналізу» є зменшення ризиків: фінансових, репутаційних чи кримінальних при обранні контрагента для співпраці. До речі, дані про санкції АМКУ за 2020 рік – вже в системі.