Комітетом Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики наразі опрацьовується внесений Кабінетом Міністрів України проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливості регулювання земельних відносин для забезпечення швидкої реалізації інвестиційних проектів, спрямованих на відновлення економіки України під час дії воєнного стану та у відбудовний період”.
Законопроект розроблено Міністерством економіки України за власною ініціативою з метою забезпечення швидкого відновлення економіки в період дії воєнного стану та у відбудовний період, який триватиме 10 років від дати припинення або скасування воєнного стану.
Проектом закону дозволяється:
1) Реалізація інвестиційних проектів, спрямованих на відновлення економіки України, може відбуватися на землях сільськогосподарського призначення та / або землях промисловості, кім територій які знаходяться в межах міст, які є центрами областей та міст Києва і Севастополя;
2) Реалізація таких інвестиційних проектів дозволена без зміни цільового призначення таких земельних ділянок, без сплати втрат сільськогосподарського виробництва та відшкодування збитків, а також без проведення земельних торгів, крім випадків визначених Земельним кодексом України. Проте, по завершенню інвестиційного проекту орендар має привести цільове призначення земельної ділянки у відповідність до її фактичного використання.
3) Припинення договору оренди в односторонньому порядку без врахування волевиявлення орендаря, якщо орендар не здійснив розміщення об’єкту протягом відведеного періоду часу (не більше трьох років).

При цьому, інвестиційний проект на відновлення території має передбачати:
• розмір інвестицій в об’єкт інвестування не менше 500 тис.євро;
• реалізацію проекту у сфері будівництва будівель і споруд об’єктів промисловості;
• строк реалізації проекту має бути не більше ніж три річний термін з дати прийняття КМ України рішення про включення інвестиційного проекту до Переліку проектів відновлення економіки.