19 березня 2021 року Верховною радою України прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості».

Новий Закон забороняє колекторам взаємодіяти з боржником або його близькими особами (представниками, поручителями та іншими третіми особами):

– у період з 20 до 9 години, а також у вихідні, святкові і неробочі дні;

– більше двох разів на добу;

– за допомогою засобів зв’язку, що мають прихований номер;

– за допомогою функції (сервісу) автоматичного додзвону протягом більше 30 хвилин на добу;

– у випадку, якщо боржник надав попередження про те, що взаємодія здійснюється через його представника.

Також колектори не мають право:

– здійснювати дії, що зазіхають на особисту гідність, права, свободи, власність споживача, його близьких осіб (чи інших третіх осіб), ставлять під загрозу життя, здоров’я, ділову репутацію зазначених осіб, а також використовувати погрози, шантаж, вчиняти інші незаконні (неправомірні) дії стосовно зазначених осіб;

– використовувати на кореспонденції позначки, що вводять боржника в оману, наприклад, “виконавчий документ”, “рішення про стягнення”, “повідомлення про виселення” тощо;

– повідомляти про кредит та борг третім особам;

– безпідставно вимагати сплату боргу родичами боржника або третіми особами (якщо така сплата не передбачена відповідними договорами та документами).

Кожну взаємодію з боржником або третіми особами колекторська компанія буде зобов’язана фіксувати за допомогою відео- та/або звукозаписувального технічного засобу. Результати фіксації повинні зберігатись колекторами протягом 3 років після взаємодії.