
ЯК ПОВЕРНУТИ КОШТИ ЗА АВІАКВИТОК? АЛГОРИТМ ДІЙ ВІД BOSSOM GROUP!
У зв’язку з запровадженим карантином авіаперевізники масово скасовують рейси, а у споживачів виникає цілком логічне запитання — як повернути грошові кошти за квитки? Перевізники пропонують кілька варіантів — обміняти квитки на інші дати, обміняти квитки на електронні гроші або повернути сплачені за квитки грошові кошти.
Звертаємо увагу, що авіаперевізник зобов’язаний повернути саме грошові кошти, а не електронні, якщо клієнт на цьому наполягає.
Відповідно до ч.2 ст.104 Повітряного кодексу України авіаперевізник зобов’язаний запропонувати пасажиру на вибір:
- відшкодування впродовж семи днів, яке має бути виплачено готівкою, електронним банківським переказом, банківськими дорученнями або банківськими чеками чи, за наявності засвідченої у письмовій формі згоди пасажира, у вигляді дорожніх чеків, повної вартості квитка за ціною, за якою його придбано, за невикористану частину квитка та за використану частину або частини квитка, якщо рейс більше не задовольняє потреби пасажира, а також за потреби забезпечити зворотний рейс у початковий пункт відправлення за першої можливості;
- зміну маршруту, яка здійснюється за відповідних транспортних умов: до кінцевого пункту призначення – за першої можливості або у пізніший час за бажанням пасажира та за наявності вільних місць.
Також відповідно до Роз’яснення Єврокомісії (Брюссель, 18.3.2020 С (2020) 1830) «Інтерпретаційні настанови щодо регулювання прав пасажирів ЄС в контексті ситуації, що розвивається з Covid-19» зазначено, що авіакомпанія може запропонувати пасажиру ваучер (що дозволяє використовувати його на інші рейси авіакомпанії), проте пасажир не позбавляється права на повернення авіаквитка в грошовій формі.
З огляду на вищенаведені норми права є встановленим, що пасажир в будь-якому випадку має право на повернення грошових коштів за скасований рейс.
Якщо авіаперевізник відмовляє у поверненні коштів або не реагує на звернення, направлені в електронній формі, пропонуємо наступний алгоритм дій:
1. Звернення з письмовим та електронним запитом до авіаперевізника. Звертаємо увагу, що письмовий запит, направлений засобами поштового зв’язку, є обов’язковим.
2. Написання скарги у встановленому законом порядку в Державну авіаційну службу України.
3. Звернення до суду у випадку, якщо добровільно авіакомпанія грошові кошти не повернула.
Крім того, радимо пройти процедуру Сhargeback (повернення грошей на картку) з Вашим обслуговуючим банком як додатковий спосіб захисту своїх інтересів, якщо купівля квитка проводилась за допомогою карток Visa або Mastercard.
Фахівці BOSSOM GROUP надають кваліфіковану юридичну допомогу з питань повернення коштів за авіаквитки!