Альтернативні шляхи вирішення спорів: новий погляд на старі проблеми

COVID-19 – вірус світового масштабу. За прогнозами соціологів та геополітиків саме він стане відправною обставиною зміни існуючого способу суспільного життя, підставою для перегляду діючих форматів ведення бізнесу та запровадження нового суспільного правопорядку, що дозволить людству не тільки подивитись на результати свого «творіння та творення» на Землі, але й вирішити до цього часу непідйомні екологічні та соціальні питання.

Іншими словами природа заявила про свої права на відпочинок і в цій ситуації саме людство має підібрати нові «ключі» до неї, та вписати свою життєдіяльність в нові реалії сьогодення. Час змін настав, питання лише в тому наскільки швидко це зрозуміє та застосує кожен з нас.

Перший удар на собі вже відчув бізнес, який має в режимі он-лайн не лише оперативно вирішувати питання з виконання поточних зобов’язань, але й змінювати всі налаштовані бізнес процеси та застосовувати нові управлінські рішення.

В правовій площині Української держави все почалося з  Постанови КМУ від 16.03.2020 року № 215, якою з 17.03.2020 року заборонена робота торговельно-розважальних центрів, закладів громадського харчування, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення. 25 березня, уряд продовжив карантин до 24 квітня 2020 року і ввів режим надзвичайної ситуації на території усієї України.

Тож за два тижні карантинного режиму набули високої актуальності наступні правові питання:

  • питання відповідальності за невиконання договірних зобов’язань, перш за все за договорами оренди нерухомості;
  • необхідність скорочення чисельності працівників та обрахунок заробітної плати при віддаленому режимі роботи працівника;
  • відкладення слухання по господарським, цивільним справам та справам адміністративного судочинства на літій та осінній період 2020 року або переведення  справ у письмове провадження;
  • повернення закупленого на реалізацію майна та товару виробнику;
  • фактичне зупинка бізнес операцій.

Тож в умовах сьогодення, окрім суто юридичних консультацій, які надає юридична компанія BOSSOM GROUP, по зазначеним та поточним питанням реструктуризації бізнес-процесів, хочемо звернути Вашу увагу на принциповий момент, який на сьогодні набуває особливої актуальності.

Основою кожного з проблемних питань, які викають або можуть виникнути в наступний період, є договірні відносини сторін. Судові процедури, що розпочинаються в цей часовий період або розпочаті до нього не дадуть відчути бажану ефективність, оскільки отриманий результат від судових процесів навряд чи зможе виправдати витрачений на них час.

Тож на даному етапі перебудови життєвого циклу бізнесу та в цілому суспільного правопорядку важливим мають стати наступні принципи вирішення проблеми будь-якої складності:

  • оперативність та своєчасність;
  • неупереджена компетентність;
  • розумність. 

Компанія BOSSOM GROP пропонує своїм клієнтам скористатись посередницькими професійними послугами фахівців компанії з питань компетентного проведення переговорів з Вашими контрагентами та досягнення бажаного економічного та договірного ефекту в найкоротшій перспективі.

Час стандартних юридичних рішень та підходів вже пройшов. Якщо Вам потрібен результат, а не довготривале з’ясування стосунків, рекомендуємо опрацьовувати найшвидші та найефективніші рішення – професійне юридичне посередництво. 

Як показав цей нетривалий часовий період – компроміс можливо досягти в найскладніших ситуаціях та справах за умови наявної, обґрунтованої та зрозумілої сторонам правової позиції. Розпоряджайтесь своїм грошовими та часовими ресурсами ефективно – працюйте на результат.