Нацбанк скасував усі обмеження на репатріацію дивідендів для покращення інвестиційного клімату, що було передбачено дорожньою картою з валютної лібералізації.

Відповідні зміни, затверджені Постановою Правління НБУ № 91 від 9 липня 2019 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, набувають чинності сьогодні, 10 липня.

Відтепер бізнес з іноземним капіталом більше не обмежується лімітом в розмірі 12 млн євро на місць для однієї юридичної особи на переказ дивідендів за кордон або на рахунки нерезидентів в Українї.

“Чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності. У першому півріччі бізнес перевів за кордон дивіденди на суму 1,27 млрд дол. США, з яких 1,07 млрд дол. США –  за рахунок купленої валюти. Такі обсяги переказу та купівлі валюти є на 20% і 14% меншими, ніж за аналогічний період минулого року”, – йдеться в заяві Нацбанку.

Загалом з початку року Нацбанк скасував вже понад 30 обмежень на валютному ринку. НБУ наголошує, що валютна лібералізація продовжуватиметься відповідно до темпів поліпшення макроекономічної ситуації. Її кінцева мета – вільний рух капіталу.