Нагадуємо, що до 02 березня 2022 року сторони договорів оренди водних об’єктів, договорів оренди земельних ділянок під водними об’єктами, зобов’язані привести зазначені договори у відповідність до вимог Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками» від 04.11.2020р.

Зазначеним Законом передбачено одночасну передачу земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом, що оформлюється відповідним  договором.

Такий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом має містити умови щодо розміру орендної плати водний об’єкт, визначати об’єм та площу водного об’єкта, встановлювати охоронні зобов’язання орендаря щодо поліпшення екологічного стану водного об’єкта. Ці правила розповсюджуються також на  рибогосподарські технологічні водойми.

Невід’ємною складовою договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом є паспорт водного об’єкта.

Типовий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р. № 572.