Указ передбачає електронні вибори і електронний перепис населення
Президент Володимир Зеленський підписав указ про розвиток електронних послуг, повідомляється на сайті Офісу президента.

Указ передбачає аудит всіх державних реєстрів в Україні, а також створення єдиного веб-порталу електронних послуг для громадян.

“Серед ключових завдань, передбачених указом, – прискорення наповнення Єдиного державного демографічного реєстру, який містить дані лише близько 14 млн громадян, і впровадження інноваційних засобів електронної ідентифікації”, – йдеться в повідомленні прес-служби президента.

За допомогою єдиного веб-порталу електронних послуг, українці зможуть отримувати доступ до інформації щодо себе в державних реєстрах (наприклад, про майно, землі, транспорті, податки і доходи) і пріоритетні електронні державні послуги.

Так, указом в першу чергу передбачається реалізація електронних послуг, пов’язаних з народженням дитини (проект єМалятко), реєстрацією його місця проживання, реєстрацією фізичної особи як платника податків під час першого оформлення паспорта громадянина України, перевіркою наявності у водія документів і т. П.

Також указ передбачає підготовку до проведення електронних виборів і електронного перепису населення в Україні.

“Відсутність у громадян коштів eID є ключовим бар’єром на шляху розвитку е-послуг та цифрової економіки в цілому. Уже восени цього року ми плануємо розпочати видачу паспортів у вигляді ID-карток відразу з електронним підписом, але пріоритет робимо на впровадженні та масштабуванні таких інноваційних підходів , як MobileID і SmartID, а також інших альтернативних засобів. Щоб кожен українець зміг якомога швидше відчути переваги цифрових перетворень в країні “, – сказано на сайті президента.