ЄБРР попросив президента вирішити проблему з виплатами за “зеленим тарифом”
Європейський банк реконструкції і розвитку просить президента Володимира Зеленського вирішити проблему з виплатами за “зеленим тарифом”, що виникла через скасування судом тарифу для Укренерго. Про це повідомляє ЕП з посиланням на лист директора ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроне до президента.

ЄББР просить Зеленського посприяти у вирішенні питання платежів за електроенергію, вироблену відновлюваними джерелами енергії.

“Новостворений Гарантований Покупець може позбутися ресурсів для роботи в правовому полі на новому ринку електроенергії”, – сказано в листі.

Вчора, 29 липня, стало відомо, що ДП Гарантований покупець подало в суд на Укренерго з вимогою стягнути з неї 1,6 млрд грн авансового платежу.

Нагадаємо, в кінці червня суд за позовом Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського припинив дію тарифів для Укренерго на передачу електроенергії та послуг диспетчерського управління на друге півріччя 2019 року.

Пізніше Нацкомісія з тарифів ухвалила нову постанову, знизивши на 10% тариф для Укренерго на передачу е / е з 1 серпня 2019 року – до 312,14 грн / МВт-год.

Після цього Нікопольський завод феросплавів знову звернувся до суду з вимогою скасувати новий тариф для Укренерго.