Підписано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно вирішення питання колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування в масивах земель сільськогосподарського призначення, відвертання рейдерства та стимулювання зрошування в Україні”

Президент України підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно вирішення питання колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування в масивах земель сільськогосподарського призначення, відвертання рейдерства та стимулювання зрошування в Україні”.

Законом встановлені нові можливості для власників земель і землекористувачів:

  1. Передбачається право власників, землекористувачів ділянок сільськогосподарського призначення, призначених для ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства, розташованих в масиві земель сільськогосподарського призначення, використовувати їх також для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без зміни цільового призначення таких земельних ділянок.
  2. Встановлюється право власників земельних ділянок усіх форм власності, розташованих в масиві земель сільськогосподарського призначення, обмінюватися такими земельними ділянками.
  3. Визначені особливості розпорядження землями і використання земель, що залишилися в колективній власності після розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв). Таким чином, відповідно до Закону, визнаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані, – землі колективних сільськогосподарських підприємств, які припинені (окрім земельних ділянок, що знаходяться в приватній власності).
  4. Земельні ділянки державної або комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, розміщених в масиві земель сільськогосподарського призначення (окрім польових доріг, які обмежують масив), передаються в оренду без проведення земельних торгів власникам і/або землекористувачам ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами. Термін оренди таких земельних ділянок складає 7 років.