Прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг»
03.11.2016 року Верховна рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг», яким вносяться зміни до ряду нормативних документів, зокрема, до:

  • Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»;
  • Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»;
  • Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»;
  • Закону України «Про міжнародне приватне право».

Вказаними змінами законодавець спрощує експорт послуг та змінює умови валютного контролю за експортними операціями. Відповідно до змін вимоги щодо зарахування валютної виручки від експорту не поширюється на експорт послуг (крім транспортних) та прав інтелектуальної власності.
Крім того, спрощено порядок укладення зовнішньоекономічних договорів. Зокрема, крім простої письмової форми визнано прийнятним укладення зовнішньоекономічних договорів в електронній формі, а у разі експорту послуг (крім транспортних) зовнішньоекономічний договір може укладатися також шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема шляхом виставлення рахунка (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді, за надані послуги.
Закон буд введено у дію через місяць з дати набрання ним чинності