16.07.2020 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №3860, який вводить у законодавство новий термін – «офіційна електронна адреса».

Так, передбачене автоматичне присвоєння офіційної електронної адреси під час здійснення державної реєстрації чи змін реєстрації відомостей в ЄДР:

  • Фізичним особам – підприємцям;
  • Юридичним особам (у тому числі державним органам, органам місцевого самоврядування).

Офіційний мейл буде складатись з ідентифікатора, позначки «@» та доменного імені (окрім тих, що закінчуються на «.ru»). Ідентифікатором для юросіб пропонують визначити код згідно з ЄДР, для ФОП – реєстраційний номер картки платника податків.

За власним бажанням громадянину може бути присвоєна офіційна електронна адреса через Єдиний портал державних послуг «Дія», під час оформлення паспорта громадянина України вперше, його обміну чи зміни даних.

Листи та/або повідомлення, надіслані на офіційну електронну адресу, вважаються такими, що надіслані офіційно, та не потребують додаткового документального підтвердження їх вручення.

Такі зміни у законодавстві мають значно полегшити спілкування між громадянами, бізнесом та державою.