Національний банк дозволив бізнесу купувати іноземну валюту за рахунок кредитних коштів у гривні без обмежень по сумі.

Відповідні валютні послаблення затверджені Постановою Правління Нацбанку № 104 від 6 серпня 2019 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”. Вона набуває чинності сьогодні, 8 серпня 2019 року.

Зазначене послаблення дасть змогу підприємствам ефективніше управляти ліквідністю і купувати необхідні обсяги валюти для виконання власних зобов’язань у зручний для себе час.

Також удосконалено валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями.

Банки зобов’язані завершувати нагляд за експортними операціями впродовж 5 робочих днів з моменту отримання від Нацбанку інформації про зміну обслуговуючого банку в митній декларації клієнта. Це дозволить уникати подвійного контролю клієнтської операції.

Крім цього, уточнено порядок здійснення нагляду за імпортними операціямиу випадку зміни обслуговуючого банку в митній декларації.

Так, Нацбанк продовжує валютну лібералізацію відповідно до темпів поліпшення макроекономічної ситуації в країні.

Від початку року скасовано вже понад 30 валютних обмежень.

Зокрема, було повністю скасовано обов’язковий продаж валютних надходжень бізнесом, попереднє резервування гривні для купівлі валюти та обмеження на репатріацію дивідендів за кордон.