01 вересня 2018 року набрав чинності ДБН В.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій».
Основні нововведення:
- Встановлені максимально допустимі висоти (поверховості) житлової забудови залежно від чисельності населення та класифікації населеного пункту. Відтепер, багатоповерхові житлові будинки висотою більше 48 метрів (більше 16 поверхів) дозволяються у містах чисельністю понад 100 тисяч осіб, а у сільських населених пунктах чисельністю до 1000 осіб дозволяється виключно садибна забудова.
- Встановлені вимоги до житлової забудови кварталами периметральної забудови. Так, при плануванні житлової забудови кварталами периметральної забудови площею до 3 га слід формувати:
- прибудинкові озеленені території обмеженого користування площею не менше 6 м2 на одну особу;
- територію громадської забудови (ділянки закладів дошкільної освіти та загальної середньої освіти);
- квартали з об’єктами різного функціонального призначення (крім виробничих об’єктів) з окремо розміщеними або прибудованими до перших поверхів житлових будинків;
- зелені насадження загального користування (сквер мікрорайону) з дитячими ігровими та фізкультурно-спортивними майданчиками.
Встановлено заборону зберігання автотранспорту на відкритих автостоянках в середині кварталу.
В’їзд в середину кварталу дозволяється лише автомобілям швидкої допомоги, пожежним автомобілям та іншій спецтехніці.
- Визначені показники граничних параметрів забудови земельної ділянки залежно від поверховості житлових будинків.
- Введені обмежувальні ліні щодо забудови:
- «зелені лінії» – обмеження щодо розміщення об’єктів у межах усіх озеленених територій загального користування, рекреаційних лісів та лісопарків, об’єктів природно-заповідного фонду, зон охоронюваного ландшафту;
- «жовті лінії» – обмеження щодо розміщення об’єктів в небезпечній зоні для життя людини (можливі завали, евакуація);
- «блакитні лінії» – обмеження щодо висоти та силуету забудови, спрямовані на регулювання естетичних та історико-містобудівних якостей забудови.