Юридична Компанія BOSSOM GROUP довела протиправність відмови Мін’юсту у формуванні та направлені подання про повернення з бюджету безпідставно стягнутого штрафу

Є кейси, в яких пройти всі кола судових інстанцій не достатньо для того, щоб досягнути кінцевої мети. Отримання перемоги в судах та визнання незаконним багатомільйонного штрафу, що був накладений органами Держпраці, нажаль, не гарантує повернення стягнутих коштів. Чому? Тому що жоден державний орган, виявляється, добровільно не направляє подання, яке необхідно подати до органів казначейства, щоб повернути гроші. І от маємо вже наступний судовий процес з ключовим питанням – хто ж відповідно до положень діючого законодавства є тим органом, який має надати подання у відповідності до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року №787?

Варіантів, як мінімум, три:

  • Органи Держпраці;
  • Державна виконавча служба;
  • Міністерство юстиції (в особі територіальних органів).

У досудовому порядку відмову в оформленні відповідного подання було отримано від усіх трьох органів, що фактично унеможливило повернення стягнутого штрафу на рахунок клієнта.

Кропіткий аналіз судової практики, розробка стратегії, детальне вивчення положень законодавства і багато годин командної роботи дали свій результат – суди першої та апеляційної інстанції підтримали позицію адвокатів BOSSOM GROUP та зобов’язали територіальне управління Міністерства юстиції України сформувати та направити Клієнту  подання про повернення компанії грошових коштів, помилково зарахованих до державного бюджету за формою згідно з додатком 1 до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України № 787 від 03.09.2013 року.